Sukututkijat ja sukututkimuksen kohteet



Nimi Puhelinnro Sähköposti, www -sivustot Sukutausta Tutkittavat suvut
Outi Ahponen   outi.ahponen(ät)gmail.com Rautu Jäske, Intke
Timo Auvinen 0500 319 337 auvisen.timo(ät)kolumbus.fi Pyhäjärvi .
Leena Helenius 0400 515 097 leena.helenius(ät)pp2.inet.fi Rautu Nuija
Riitta Henttonen   henttonen.riitta.h(ät)gmail.com Rautu Loponen, Kuparinen
Erkki Hiltunen 050 590 8803   Metsäpirtti Hiltunen, Puikkonen, Pusa
Ella Hinkkanen (09) 385 6707   Metsäpirtti Hinkkanen, Hatakka
Kauko Hinkkanen 0400 483 993 kauko.hinkkanen(ät)elisanet.fi Pyhäjärvi Hinkkanen
Kalevi Hyytiä 040 502 2750 kalevi.hyytia(ät)metsapirtti.net
www.sukuni.fi
www.metsapirtti.net
Metsäpirtti
Metsäpirtin väestö
Markku Hämäläinen 050 413 4580 markku_hamalainen(ät)saunalahti.fi Metsäpirtti, Sakkola Hämäläinen, Piironen
Sirkka Isola (02) 866 5293
050 302 5077
isolasi(ät)isola-net.fi Sakkola, Pyhäjärvi Kaasalainen, Kekki, Naskali
Irja Jantunen 0400 608 889 irjahelenajantunen(ät)gmail.com Rautu, Sakkola Jantunen, Monto, Karvonen, Nirkkonen
Ulla Kaasalainen (03) 618 3148   Pyhäjärvi Kaasalainen, Päiväläinen
Harri Kekki hkekki(ät)gmail.com Pyhäjärvi Kekki, Torkkel, Patja
Heleena Kinnanen 040 831 5004 helkinna(ät)welho.com Rautu Kinnanen, Lattunen
Kari Kuisma 0400 458 381 kari.kuisma(ät)kolumbus.fi    
Teuvo Kuparinen (09) 801 5617   Sakkola Kuparinen
Hellevi Kuuppo 050 525 0020 hellevi.kuuppo(ät)welho.com Sakkola Kuuppo
Jorma Kähäri (09) 728 4713
040 552 9328
jorma.kahari(ät)luukku.com Lempaala, Rautu
Valkjärvi
Kähäri
Kekkonen
Aulis Käppi   aulistpk(ät)gmail.com    
Juha Käppi     Sakkola, Vuoksela Käppi, Kopra
Pekkanen, Halonen
Harri Laine 040 562 7050 harri.laine(ät)cs.helsinki.fi Metsäpirtti Ahtiaiset
Jukka Lamppu 0400 625 362 lamppu(ät)nic.fi Sakkola  
Pertti Lamppu (017) 661 671
040 746 2842
pertti.lamppu(ät)pp.inet.fi Sakkola Lamppu, Nuora, Paakkanen, Silvasti
Ritva Lantz   ritva.lantz(ät)kolumbus.fi   Jantunen, Suikkanen
Teuvo Leinonen 050 352 7463 teuvo.leinonen(ät)gmail.com Pyhäjärvi  
Eeva Malkamäki 0400 803 622 eeva(ät)visido.fi Sakkola, Rautu Meskanen, Soikkeli, Eeva, Siitonen
Heikki Malkamäki 0400 452 427 heikki(ät)visido.fi    
Raimo Manninen 044 553 3458 raimo.manninen(ät)phnet.fi Vpl. Pyhäjärvi Lappalainen, Toiviainen
Hellevi Mattila 040 560 2102 hellevi.mattila (ät) gmail.com Rautu Loponen
Ritva Nyman   rtanyman(ät)gmail.com    
Kari Nihti - nihtikari77(ät)gmail.com Sakkola -
Kari Ola 0500 410 415 olalle.vie(ät)elisanet.fi Sakkola Pitkänen
Marjatta Orava   marjatta.orava(ät)gmail.com Rautu Loponen, Orava
Timo Pohjola 045 359 4575 timo.pohjola(ät)seutuposti.fi Pyhäjärvi Vpl, Räisälä, Käkisalmi Pärssinen, Virolainen, Kiiveri, Puputti
Maire Peltonen 0500 127 713 maire.peltonen(ät)kotikone.fi Metsäpirtti Peltonen
Pirkko Peltonen 040 521 1417 pirkko.peltonen(ät)fimnet.fi Metsäpirtti Peltonen
Ilmi Pesonen (09) 694 6309 ilmi.pesonen(ät)gmail.com Metsäpirtti Ahtiainen, Peltonen, Tuokko
Heljä Pulli (09) 323 4723   Sortavala, Rautu Karjalasta noin 500 sukuselvitystä. Sortavalan Pulli-suku
Antero Pärssinen (03) 734 5057
050 570 6575
tero.parssi(ät)gmail.com Pyhäjärvi Pärssinen, Inkinen
Erkki Pärssinen   erkki.parssinen(ät)netti.fi Pyhäjärvi Pärssinen
Kaarina Pärssinen 040 519 3036 kaarinaparssinen(ät)gmail.com Pyhäjärvi Pärssinen, Kaasalainen
Seija Pärssinen 044 541 1069 seija.parssinen(ät)phnet.fi Pyhäjärvi Pärssinen
Leena Repo 040 743 3254 leena.repo(ät)nic.fi Sakkola Repo, Jortikka, Viskari
Simo Repo 045 310 0152 simo.repo(ät)saunalahti.fi Sakkola Repo, Jortikka, Viskari
Eija Savolainen 040 732 6973 eija.savolainen(ät)pp.inet.fi Rautu, Pyhäjärvi Pietinen, Savolainen
Reijo Seijamaa 050 330 8979 reijo.seijamaa(ät)gmail.com Rautu, Valkjärvi, Vuoksela Ratas, Kopolan kylä, Valkjärven
ja Raudun paikallishistoria
Esko Simonen   esko.simonen(ät)dlc.fi    
Varpu-Leena Sumsa 044 540 1501 varpusumsa(ät)suomi24.fi Rautu, Rantasalmi, Kitee Sumsa, Gerlander
Tuomo Tenkanen   tuomo.tenkanen(ät)saunalahti.fi Pyhäjärvi  
Keijo Tikka 050 320 2706 keijotikka(ät)msn.com Pyhäjärvi, Vuoksela Tikka, Hinkkanen, Juvonen, Karvonen
Raimo Tuimala P040 515 0313 raimo.tuimala(ät)pp.inet.fi Rautu, Sakkola Loponen, Korkka
Osmo Tuokko 050 326 1934 osmotuokko(ät)hotmail.com Metsäpirtti, Sakkola Nihti, Repo, Urpanen, Susi, Tuokko
Maire Uosukainen 040 867 3250 maire.uosukainen(ät)elisanet.fi Rautu, Sakkola Rastas, Mentu
Marja-Liisa Vesanto (09) 879 4806
040 776 2837
marjalis.vesanto(ät)hotmail.com Metsäpirtti, Sakkola, Kaarnajoki, Petäjärvi Jortikka, Lamppu
Jyrki Warvas (019) 334 517
040 568 6314
jyrki.warvas(ät)dnainternet.net Vuoksela Sukumme yhteydet Eurooppaan
myös naisten puolelta
Seppo Äikäs 040 020 0687 seppo.aikas(ät)kolumbus.fi Vuoksela  
Sirpa Österlund (09) 284 449
045 671 0779
  Metsäpirtti Loponen